Åsmarkrennet 2018 gjennomført med god deltagelse!

Postet av Åsmarka IL den 8. Mar 2018


Sist helg gjennomførte ÅIL tradisjonsrike Åsmarkrennet, med nesten 100 deltagere! Det ble en flott dag for både deltagere, arrangøren og de frivillige, i snørike vinterforhold!

Leder for ÅIL Ski Ann-Kristin Baardseth, forteller om en flott dag for arrangøren. - Vi er så heldige å ha en solid og stor frivilliggruppe her i ÅIL, som stiller velvillig når det er slike arrangementer. De bidrar til at det praktiske går etter planen, men også til at stemningen blir god og at det er hyggelig å delta, både for løpere og støtteapparatet rundt, forteller hun.

Jonas Petterson, Østre Toten Skilag (G16) og  Maria Brenna, Skrautvål IL/Team Valdres (K17) hadde beste tid på 6 km. Vidar Brenna, også fra Skrautvål IL/Team Valdres (M19/20)  var eneste løper på den lengste distansen, 9 km.
Åsmarkrennet hadde i år 102 påmeldte, og 97 løpere i alderen fra 8 til 19 år stilte til start. 


Resultatliste Åsmarkrennet 2018.pdf  


Resultater Åsmarkrennet 03.03.2018:  
J 11 år, 2km
Plass Navn                      Klubb                 Tid   Etter
1    Vilde Sveadalen           Åsmarka IL             07:31
2    Emilie Starheim Werven     MjøsSki               07:57 00:26
3    Solveig Bakke             Moelven IL             08:02 00:31
4    Ane Jørgensborg           Lismarka Skilag        08:45 01:14
5    Ailin Montejo Øie-Kjølstad Nybygda IL            10:01 02:30
 
J 12 år, 2km
1    Sofie Margrethe Robstad    Moelven IL            06:16
2    Inger Grini                Moelven IL            06:29 00:13
3    Helene Bakke               Moelven IL            06:32 00:16
4    Tuva Othilie Jensrud       Furnes Skilf.         07:05 00:49
5    Anna Johansen Haave        MjøsSki               07:13 00:57
6    Emma Bjørnstad             Hamar SK              07:39 01:23
7    Sara Helgesen Hovdedalen   Nybygda IL            08:11 01:55
8    Hannah Hveem Krogsti       MjøsSki               08:44 02:28
 
J 13 år, 3km
1    Hedda Narmo                Nordb/Løten Ski       11:50
2    Sara Hovde                 MjøsSki               12:03 00:13
 
J 14 år, 3km
1    Ida Hult                   Ottestad IL           09:42
2    Erle Nymo Melseth          Barduf&Omegn IF       10:30 00:48
3    Astrid Hagen               Strandbygda IL        10:53 01:11
4    Ellinor Bårdseng           Vang Skilf.           10:58 01:16
5    Ada Myhren Bekkelund       Søre Ål IL            11:11 01:29
6    Hanna Lerche Fodstad       Ø.Toten Skilag        11:13 01:31
7    Olivia Andresen            Brøttum IL/Team Sjusj 12:24 02:42
 
J 15 år, 6km
1    Mathilde Skoglund Østvold Vang Skilf.            19:47
2    Julie Jeistad              Lismarka /Team Sjusj  20:09 00:22
3    Tuva Sveadalen             Åsmarka IL/Team Sjusj 20:37 00:50
4    Sara Engeskaug             MjøsSki               21:12 01:25
5    Silje Helgesen Hovdedalen Nybygda IL             21:22 01:35
6    Andrine Gaden Solberg      Brøttum IL            25:41 05:54
 
J 16 år, 6km
1    Caroline Plukkerud         Øyer-Tretten IF       22:11
 
K 17 år, 6km
1    Maria Brenna               Skrautvål IL/Valdres  19:16 144

G 11 år, 2km
1    August Johansen Haave      MjøsSki               06:57
2    Kristian Løvseth           Åsmarka IL            09:23 02:26
3    Halvard Aasvoll-Rognlien   Østre Toten Skilag    10:43 03:46
 
G 12 år, 2km
1    Andreas Lagmandsveen       MjøsSki               06:01  
2    Simen Skeide               Rustad IL             06:10 00:01
3    Ola Fevik Dahlen           Moelven IL            06:24 00:15
4    Ole Henrik Karlsen Øye     Rustad IL             06:26 00:17
5    Marius Kolloen Hjelle      Moelven IL            06:28 00:19
6    Simen Johannessen          Moelven IL            06:38 00:29
7    Sander Jeistad             Lismarka Skilag       06:43 00:34
8    Sverre Haugli              Furnes Skilf.         06:56 00:47
9    Elias S. Kristiansen       Moelven IL            07:08 00:59
 
G 13 år, 3km
1    Petter Kolloen             Rings. IF/Team Sjusj  10:18
2    Trym Sveadalen             Åsmarka IL/Team Sjusj 11:11 00:53
3    Håkon Løvseth              Åsmarka IL/Team Sjusj 12:05 01:47
4    Magne Brandbo              Næroset IL            12:22 02:04
5    Bjørnar Buraas             Åsmarka IL            13:39 03:21
 
G 14 år, 3km
1    Kristoffer Berg Kløvstad   Brøttum IL/Team Sjusj 09:28  
2    Herman Liahagen            Ottestad IL           09:34 00:06
3    Ove Egil Hjellødegård      Nybygda IL            09:40 00:12
4    Martin Stramrud            Furnes Skilf.         09:42 00:14
5    Petter Lunna               Brøttum IL/Team Sjusj 10:42 01:14
 
G 15 år, 6km
1    Henrik Jevanord            Moelven IL/Team Sjusj 17:12  
2    Marius Gaden               Brøttum IL/Team Sjusj 17:47 00:35
3    Magnus Johannessen         Moelven IL/Team Sjusj 18:25 01:13
4    Anders Grini               Moelven IL/Team Sjusj 18:39 01:27
 
G 16 år, 6km
1    Jonas Petterson            Østre Toten Skilag    16:32
2    Ole Martin Levernes        Næroset IL/Team Sjusj 18:18 01:46
 
M 19/20 år, 9km
1    Vidar Brenna               Skrautvål IL/Valdres  25:25



FH Menn senior stå, 1.2km
1    Morten Hulleberg           MjøsSki               11:26



0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline